Skip to content


Słówko na temat biżuterii i ślubu…


Biżuteria ślubna – uwieńczenie kreacji, czy zbędny dodatek?

Autorem artykułu jest Anna Jurkiewicz
Która kobieta nie marzy o przepięknym ślubie w bajkowej scenerii…? Jedyny w swoim rodzaju Pan Młody, woń kwiatów przyzdabiających tajemniczy kościół, długa biała suknia i….. no właśnie, czy sama biała suknia to wszystko co przyciąga wzrok zebranych gości?

Ten najważniejszy dzień w życiu dwojga kochających się ludzi musi być przygotowany perfekcyjnie. Ci, którzy mają już to za sobą dobrze wiedzą ile trudu i czasu trzeba poświęcić na to, by został on do końca życia przępieknym wspomnieniem. Każdy chce by to właśnie jego święto najbardziej zapadło w pamięci przybyłym gościom. Nie jest to łatwe, gdyż organizując ślub oraz wesele trzymamy się przyjętych reguł, tradycji, co powoduje, że bardzo łatwo można powielić schemat.


Przyszła para młoda rozpoczyna organizację od ustalenia daty, wyboru odpowiedniego miejsca, przygotowania listy gości i co najważniejsze kreacji ślubnych oraz coraz częściej kreacji weselnych. Każdy detal urasta do rangi elementu, bez którego całość nie może istnieć. Takim detalem, aczkolwiek bardzo ważnym jest naprzykład przyzdobienie kwiatami kościoła. Koncentrując się na samym miejscu ceremonii zapominamy często o tym, że również my sami możemy być również „przystrojeni”. Przyszła Pani Młoda przeważnie ma wizję jak będzie wyglądać w tym arcyważnym dniu. Ma to odzwierciedlenie przy wyborze sukni ślubnej, gdyż nie jest on dokonywany przypadkowo, lecz często po jego dokonaniu sprawa tego, co będziemy mieli na sobie zamyka się…

W Polsce coraz częściej przyszli nowożeńcy do pomocy przy organizacji ślubu oraz wesela zatrudniają ludzi, firmy, które pomagają sprawić by wszystko było zapięte na ostatni guzik. Wynajęte osoby o wszystkim pamiętają za nas, m.in. o wyżej wspomnianym przyozdobieniu kościoła, sali weselnej, kreacjach…Jednak nie są w stanie profesjonalnie doradzić oraz dobrać jednego elementu, który doda parze młodej blasku.

Tym kimś jest jubiler. W natłoku spraw, które muszą być załatwione by wszystko wyszło idealnie zapominamy często o tym, że to Para Młoda jest najważniejsza w tym dniu. Profesjonalnie dobrana biżuteria do kreacji ślubnej Pani Młodej będzie jej przysłowiową „wisienką na torcie”. Pierwszym elementem, bez którego ślub by się nie odbył są obrączki. Warto zadbać o to, by były one niepowtarzalne. W natłoku firm jubilerskich trudniących się sprzedażą gotowych wyrobów cięzko znaleźć „coś” niepowtarzalnego. Jubiler sprawia, że każda para obrączek, która jest wykonywana w pracowni staje się unikatowa, gdyż nie powstaje jako odlew z matrycy. To własnie ręczna praca nadaje im ten charakter. Dobór biżuterii do kreacji ślubnych nie zamyka się tylko na obrączkach. Jubiler jest w stanie stworzyć również przepiękne naszyjniki, czy też kolczyki, oczywiście pamiętając o tym, że mają one być tylko uzupełnieniem, a nie punktem głównym sukni. Przyszła Pani Młoda jest najpiękniejszą kobietą w tym dniu, tak więc nie można zapomnieć o tym, by zdobiły ją również najpiękniejsze wyroby jubilerskie.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak podobnych wpisów.

Posted in Artykuły.

Tagged with , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Social Widgets powered by AB-WebLog.com.