Skip to content


Pierścionek zaręczynowy

Zaręczyny i pierścionek

W ten jeden dzień – narzeczony wręcza Swojej Wybrance pierścionek ! Robi to jeszcze przed ślubem wierząc że blask i piękno tego pierścionka – podkreślą wielkość uczucia i wielkość chwili od której zaczyna się wspólna droga w przyszłość. Narzeczony wybierając pierścionek zaręczynowy chce by przez lata wspólnego życia pokazywał i przypominał On piękno okresu wzajemnego poznawania i „pierwszej” MIŁOŚCI.

1) W Polsce było przyjęte nosić pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki. Na ten sam palec zakładało się później obrączkę.

Jednakże wiele Pań ze względów praktycznych po ceremonii ślubnej i założeniu obrączek przenosiło go na lewą dłoń, co nieraz wiąże się z dokonaniem zmiany rozmiaru. Postępują tak dlatego że biżuteria noszona razem z obrączką o wiele szybciej się niszczy.

Zobacz pierścionki zaręczynowe

Dlatego ostatnio coraz częściej jest popularny pogląd że pierścionek należy wybierać na serdeczny palec lewej dłoni, aby przed ślubem uniknąć potrzeby ponownego dopasowywania rozmiaru.

Jest to praktyczne, a zarazem symboliczne – pierścionek zaręczynowy znajduje się na ręce od strony serca :).

2) Jeżeli nie znasz rozmiaru palca Swojej wybranki, a nie chcesz aby wiedziała o dokonywanym przez Ciebie zakupie wymyśl jakąś specjalną okazję (egzamin, ważne spotkanie, czy podpisanie korzystnej umowy) i poproś o podarowanie Ci noszonego przez Nią na serdecznym palcu pierścionka – na szczęście. Jeżeli będzie się wzbraniała mówiąc że jest do niego bardzo przywiązana poproś o wypożyczenie go chociaż na parę godzin – u jubilera z posiadanego pierścionka można skopiować potrzebny rozmiar. Jeżeli nie zdajesz żadnego egzaminu – musisz wymyślić inny sposób!

3) Już wiesz w jakim rozmiarze pierścionek będzie potrzebny teraz musisz wybrać odpowiedni fason. Wzorów pierścionków jest ogromna ilość , lecz modele proste z jednym kamieniem, lub tzw. karmazycje posiadające szereg drobnych „oczek” są wzorami nieprzemijającymi zawsze znajdującymi swoich zwolenników.

4) Musisz jeszcze dobrać najbardziej odpowiadający kamień. Najczęściej w pierścionkach zaręczynowych stosuje się diamenty i inne kamienie szlachetne. Według wierzeń kamienie szlachetne mają różne właściwości i moce które pomagają uporządkować i częściowo zaplanować naszą przyszłość.

[adsenseyu2]

Diament – uznawany za święty kamień któremu patronuje słońce-najpotężniejsza i niezniszczalna siła. Stoi na straży wierności i nierozerwalności związku, gdyż sam czysty nie znosi obłudy. Jest najtwardszym istniejącym na Ziemi minerałem. Więcej o diamencie.

Szafir – według wierzeń wschodnich symbol zaklętej mądrości i skarbnica wiedzy wszelakiej. Kamień magiczny czarnoksiężników i wróżbitów. Ma chronić przed nędzą, ślepotą i ukąszeniem węża. Jest wspaniałym kamieniem dla wszystkich którzy chcą uczynić swój związek mocnym i partnerskim. Więcej o szafirze.

Rubin – najczęściej występujący w kolorze czerwonym. Jest symbolem siły witalnej i walki a zarazem namiętności miłości i rozkoszy-to barwa życia, młodości i trwałości uczuć. W przeszłości polecany młodym małżonkom by uchronić ich od zdrady i poniżenia. Więcej o rubinie.

Szmaragd – jego zielona barwa wpływa kojąco, wzmacnia nerwy, łagodzi podrażnienia.

Działa również leczniczo na narządy wzroku – co zostało naukowo udokumentowane. To kamień „miły Bogu i ludziom”. Więcej o szmaragdzie.

5) Kupując pierścionek z brylantem sprawdź czy zostanie dołączony do niego certyfikat z opisem wyrobu oraz kamienia, a czy sam wyrób posiada oznaczenia probiercze. U sprzedawcy zagwarantuj sobie możliwość ewentualnej zmiany rozmiaru. Najlepiej niech na paragonie zaznaczy o ile rozmiarów można zakupiony u niego pierścionek powiększyć, lub pomniejszyć. A o ile ta usługa jest bezpłatna do kiedy będzie Ci przysługiwała bezpłatna korekta rozmiarów.

6) Jeżeli uważasz że samodzielny wybór pierścionka zaręczynowego jest zbyt uciążliwy i rodzi zbyt wielkie ryzyko nietrafienia w gust narzeczonej, zaproś Ją na zakupy – wspólnie dokonacie na pewno korzystniejszego wyboru.

Teraz możesz wybrać pierścionek zaręczynowy

Na zakończenie zapraszamy do naszego bezpłatnego kursu „Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?”


Artykuł umieszczono za zgodą serwisu www.wec.com.pl

Posted in Bez kategorii.

Tagged with , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Social Widgets powered by AB-WebLog.com.