Skip to content


Pielęgnacja biżuterii złotej

Jak pielęgnować biżuterię ze złota?

Złoto jest metalem drogim, lecz pomimo to najpopularniejszym materiałem przy produkcji biżuterii. Aby biżuteria złota przez jak najdłuższy czas zachowała swoje piękno i blask należy ją odpowiednio pielęgnować!

Zobacz biżuterię ze złota

1. przy jakichkolwiek pracach domowych ściągać biżuterię (przede wszystkich z rąk). Możemy bowiem uszkodzić ją mechanicznie (porysowania), lub chemicznie (np. pęknięcia lutów pod wpływem niektórych detergentów.
2. staraj się systematycznie swą biżuterię czyścić. Najlepiej raz w miesiącu przemyć (za pomocą starej szczoteczki do zębów i np. „ludwika” z zanieczyszczeń mechanicznych (kremy, pot, itp.) , a następnie zanurzyć w specjalnym płynie do czyszczenia „gold silver”, przeszczotkować i dokładnie wypłukać. Biżuteria pielęgnowana w ten sposób rzadziej będzie wymagała wizyt u jubilera.

3. wyroby rzadko noszone należy przechowywać owinięte w miękką szmatkę w szczelnie zamkniętych torebkach (np. foliowe z zaciskiem strunowym). Dzięki temu ograniczymy dostęp do biżuterii powietrza i zmniejszymy możliwość powstawania na niej tlenków.
4. jeżeli jednak spostrzeżesz się że osad który na niej powstał jest tak trwały, że nie możesz go usunąć, spakuj te wyroby i zanieś je do jubilera. Tylko tam będzie można je wyczyścić w fachowy sposób, nie narażając ich na uszkodzenia.

GOLD SILVER (150 ml) – preparat emulsyjny, czyści oraz zabezpiecza oczyszczony przedmiot dzięki zawartości delikatnego środka natłuszczającego
Nie zanurzać w nim wyrobów z kamieniami organicznymi (perła, turkus, koral itp.) gdyż mogą zmatowieć. W takim przypadku namoczoną „Gold-em” szmatką przetrzeć część metalową nie dotykając kamienia. W wypadku braku pewności co do zachowania się kamienia, zrobić próbkę działania „Gold-u” w miejscu niewidocznym.

Zobacz biżuterię ze złota


Opracowanie: WĘC-Twój Jubiler
Artykuł umieszczono za zgodą serwisu www.wec.com.pl

Posted in Jubiler, poradniki.

Tagged with , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Social Widgets powered by AB-WebLog.com.