Skip to content


Pielęgnacja biżuterii srebrnej

Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Srebro jest coraz bardziej popularnym materiałem do produkcji biżuterii. W porównaniu do złota jest kilkadziesiąt razy tańsze , przez co projekty w nim wykonywane mogą ze względu na niższe ceny być bardziej oryginalne, wręcz awangardowe. Ma ono jednakże o wiele większą podatność na starzenie się pod wpływem różnych czynników zewnętrznych w porównaniu do złota.

Zobacz biżuterię srebrną

Aby biżuteria srebrna jak najdłużej zachowała swój blask należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

[adsenseyu2]

1. przy jakichkolwiek pracach domowych ściągać biżuterię (przede wszystkich z rąk). Możemy bowiem uszkodzić ją mechanicznie (porysowania), lub chemicznie (np. pęknięcia lutów pod wpływem niektórych detergentów.
2. staraj się systematycznie swą biżuterię czyścić. Najlepiej raz w miesiącu przemyć (za pomocą starej szczoteczki do zębów i np. „ludwika” z zanieczyszczeń mechanicznych (kremy, pot, itp.) , a następnie zanurzyć w specjalnym płynie do czyszczenia „scan silver”, przeszczotkować i dokładnie wypłukać. Na tak pielęgnowanej i systematycznie czyszczonej biżuterii, nie będą się tworzyły tlenki metalu których nie da się usunąć domowymi sposobami.

3. wyroby rzadko noszone należy przechowywać owinięte w miękką szmatkę w szczelnie zamkniętych torebkach (np. foliowe z zaciskiem strunowym). Dzięki temu ograniczymy dostęp do biżuterii powietrza i zmniejszymy możliwość jej ściemnienia.
4. jeżeli jednak spostrzeżesz się, że osad, który na niej powstał jest tak trwały, że nie możesz go usunąć, spakuj te wyroby i zanieś je do jubilera. Tylko tam będzie można je wyczyścić w fachowy sposób, nie narażając ich na uszkodzenia.

SCAN SILVER 150 ml – usuwa szybko i skutecznie brud, tłuste osady oraz zanieczyszczenia tlenkowe i siarczkowe. Nie zanurzać w nim wyrobów z kamieniami organicznymi (perła, turkus, koral itp.) gdyż mogą zmatowieć. W takim przypadku namoczoną „Scanem” szmatką przetrzeć część metalową nie dotykając kamienia. W wypadku braku pewności co do zachowania się kamienia, zrobić próbkę działania „Scanu” w miejscu niewidocznym.

Zobacz ciekawą biżuterię srebrną

—-
Opracowano na podstawie materiałów wewnętrznych: WĘC-Twój Jubiler
Artykuł umieszczono za zgodą serwisu www.wec.com.pl

Posted in Jubiler, poradniki.

Tagged with , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Social Widgets powered by AB-WebLog.com.