Skip to content


Gorseciarskie abc z pończochami w tle

Gorseciarskie abc z pończochami w tle

W latach 60tych XX wieku kobiety paliły biustonosze na znak emancypacji i uwolnienia spod jarzma stereotypów ograniczających ich rozwój umysłowy i społeczny. Jednak oznaki emancypacji pojawiły się dużo wcześniej, zaraz po pierwszej wojnie światowej, kobiety zakładały biustonosze, rezygnując tym samym z niebezpiecznych dla zdrowia gorsetów. Obecnie gorsety są swego rodzaju przebraniem.

Niewiele kobiet decyduje się na noszenie tej części bielizny, ze względu na niewygodę, bądź rezerwują go na bardziej oficjalne okazji, do sukien ślubnych lub balowych.

Początkowo gorset był czymś na kształt halki, nie opinał ciała, ale je przykrywał. Później, wraz ze zmianami w modzie, gorsety kształtowały sylwetkę, doprowadzając jednocześnie do deformacji narządów wewnętrznych, spłycania oddechu i uszkodzeń żeber. W tej chwili, gorset jest dopasowywany do sylwetki, niekiedy służy zatuszowaniu niedoskonałości figury, jednak minęły już czasy, gdy każda kobieta musiała mieć smukłą talię osy i wyeksponowane do granic możliwości piersi.Gorset stał się egzotyką, frapującą bielizną erotyczną, miłą przede wszystkim w granicach łoża, dodającą pikanterii. Bogato zdobione gorsety z eksponującym piersi biustonoszem doskonale kształtują sylwetkę, często połączone z podwiązkami pozwalają na przypięcie pończoch. Wprost doskonały sposób na lepsze samopoczucie nawet w zakładanej do biura garsonce, tym bardziej, że pończochy to doskonały sposób na okrycie nóg kobiecych. Pończochy nie obciskają ciała, powodując dziwnych nierówności oraz niedokrwienia kończyn. Wersja samonośna świetnie sprawdza się w każdej sytuacji, szczególnie latem, gdy musimy do pracy okrywać nogi, a na dworze jest zbyt gorąco.

Podobnie jak gorset, pończochy sprawiają, że kobieta czuje się seksownie, a doskonałe połączenie tych dwóch części bielizny, sprawia że praktycznie każda kobieta nabiera, tak zachwycającego mężczyzn sex appealu.

Artykuł wykorzystany za zgodą serwisu www.gustowna.pl

Brak podobnych wpisów.

Posted in Bielizna.

Tagged with .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Social Widgets powered by AB-WebLog.com.