Skip to content


Bohater swojego życia

Jak w 31 dni zostać Superbohaterem swojego życia

Autorem artykułu jest Aneta Styńska
Życie jest tak skonstruowane, że dążymy do tego, by odnaleźć swoją drugą połówkę, by się z nią zjednoczyć i wieść szczęśliwe życie. A skoro świat został tak stworzony, to znaczy, że jest to jak najbardziej możliwe. I dostępne dla każdego człowieka.

Pewnie zastanawiasz się, że skoro naturalną koleją życia jest połączenie się z drugą osobą, to czemu ten najważniejszy obszar zostawiłam do omówienia na później?

To dobre pytanie, ale odpowiem na nie trochę przewrotnie. 🙂

Wyobraź sobie… idziesz do sklepu kupić spodnie. Masz pozytywne nastawienie, chęć zakupu, odpowiednią ilość gotówki przeznaczoną na ten cel, odpowiednią ilość czasu na zakupy, wykazujesz otwartą postawę i jesteś gotów wysłuchać wszelkich rad sprzedawców na temat fasonów, w których będziesz wyglądać korzystnie. Jednym słowem — sukces murowany!

Ale niekoniecznie. 🙂 Zabrakło dwóch czynników:

1. informacji, czy w sklepach są spodnie;

2. informacji, w jakim rozmiarze chcesz je kupić.

[adsenseyu2]

O ile czynnik nr 1 łatwo zweryfikować, bo wystarczy wejść do sklepu i się rozejrzeć, tak czynnik 2 stanowi pewien problem… nie znając swojego rozmiaru, nie wiesz, jakich spodni konkretnie potrzebujesz.

Zatem cała reszta informacji, takich jak fason, kolor, styl, materiał, etc., jest kompletnie bez znaczenia. Rozumiesz już? Jeśli nie wiesz, jaki jesteś:

– nie wiesz, kogo szukasz,

– nie wiesz, kto będzie dla Ciebie parterem idealnym, a kto nie,

– tracisz czas, szukając sam nie wiesz kogo,

Możesz teraz pomyśleć jak to nie wiem, oczywiście, że wiem, kogo szukam przystojnego bruneta/brunetki, o wysokich dochodach, z własnym mieszkaniem, i lubiącego tańczyć.

I to jest dobrze zdefiniowany cel.

C E L

Cel poszukiwań, a nie osoba, z którą chcesz spędzić resztę swojego życia.

Dlaczego?

Ponieważ gdy uświadomisz sobie, że chcesz z kimś spędzić 35, 25 czy nawet 10 lat, to takie zagadnienia jak wygląd, czy to, czy umie tańczyć (o ile nie jesteś zawodowym tancerzem), nagle okażą się bez znaczenia. Bo zaczniesz szukać PARTNERA ŻYCIOWEGO, zamiast trofeum imprezowego czy sponsora na czarną godzinę.

Partner życiowy to Twój przyjaciel na całe życie. Nie zaś obiekt westchnień czy zazdrości znajomych. Ani też nie ktoś, kto ma Ci służyć i być na każde Twoje błahe skinienie.

Partner życiowy to osoba, którą chcesz uszczęśliwiać, bo to uszczęśliwianie sprawia Ci radość. Ze wzajemnością. To osoba, na której szczerą i uczciwą odpowiedź zawsze możesz liczyć, to ktoś, kto szanuje siebie i Ciebie i zawsze postępuje względem WAS uczciwie.

Jest lojalny wobec Waszego związku.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj >

Aneta Styńska, psycholog
Psychorada.pl – Internetowa Platforma Psychologiczna
Konsultacje. Szkolenia. Poradniki. www.psychorada.pl

PS Jeśli chcesz wypełnij bezpłatny test psychologiczny „Jaki naprawdę jesteś”, a dowiesz się jaki jest Twój podstawowy profil psychologiczny. Możesz też zapisać się na darmowy mini kurs „Wolność w kreowaniu własnej rzeczywistości”.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Posted in Artykuły.

Tagged with , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Social Widgets powered by AB-WebLog.com.